Wymagania stawiane uczniom, Ewangelia wg św. Łukasza

Wymagania stawiane uczniom

Szły za Nim wielkie tłumy. Jezus zwrócił się do nich i powiedział: „Jeśli ktoś przychodzi do Mnie, lecz bardziej miłuje swego ojca i matkę, żonę i dzieci, braci i siostry, a także swoje życie, nie może być moim uczniem. Kto nie dźwiga swojego krzyża i nie idzie za Mną, nie może być moim uczniem.

Kto bowiem z was, chcąc zbudować wieżę, najpierw nie usiądzie, aby policzyć koszty, czy ma na wykończenie? Bo gdyby położył fundament, a nie zdołał dokończyć budowy wszyscy, którzy by to widzieli, drwili by z niego: „Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał dokończyć”. Albo który król, gdy wyrusza na wojnę przeciwko innemu królowi, nie siądzie najpierw i nie rozważy, czy może z dziesięcioma tysiącami zmierzyć się z tym, który idzie przeciwko niemu z dwudziestoma tysiącami? Jeżeli nie może, to wysyła poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju. Tak więc żaden z was nie może być moim uczniem, jeżeli nie wyrzeka się wszystkiego co posiada. 

Sól jest pożyteczna. Lecz jeśli sól straci swą właściwość czym ją przywrócicie? Nie nadaje się ani do ziemi, ani na nawóz, więc się ją wyrzuca. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!”

Ewangelia wg św. Łukasza 14,25-35 (Wymagania stawiane uczniom)

Wpis w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek aby go powiększyć) 🙂

Wymagania stawiane uczniom, Ewangelia wg św. Łukasza
Pismo Święte, Wymagania stawiane uczniom, Ewangelia wg św. Łukasza

Cytat ten pochodzi z Pisma Świętego w najnowszym przekładzie z języków oryginalnych, opracowanego przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. W mojej ocenie to wspaniałe tłumaczenie, które z czystym sercem mogę każdemu polecić 🙂 Polecam zwłaszcza wydania kieszonkowe, dzięki którym możesz mieć Słowo Boże zawsze przy sobie 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Piśmie Świętym, z którego pochodzi ten cytat, wejdź tutaj: Pismo Święte.