Ewangelia wg św. Jana

//Uzdrowienie chorego przy sadzawce Betesda, Ewangelia wg św. Jana

Uzdrowienie chorego przy sadzawce Betesda, Ewangelia wg św. Jana

Pismo Święte, Uzdrowienie chorego przy sadzawce Betesda, Ewangelia wg św. Jana

Uzdrowienie chorego przy sadzawce Betesda.

Wkrótce po tym przypadało święto żydowskie i Jezus przybył do Jerozolimy. W Jerozolimie przy Owczej Bramie znajdowała się sadzawka mająca pięć krużganków, nazywana po hebrajsku Betesda. W ich obrębie leżało wielu chorych, niewidomych, kulawych, sparaliżowanych. Był tam też pewien człowiek, który chorował trzydzieści osiem lat. Jezus zauważył go, leżącego tam, a wiedział, że mężczyzna ten już od dłuższego czasu był chory. Zapytał go więc: „Chcesz być zdrowy?”. Chory odpowiedział: „Panie , nie mam nikogo, kto by mnie zanurzył w sadzawce po poruszeniu się wody. A kiedy ja do niej wchodzę, ktoś inny mnie wyprzedza”. Wtedy Jezus polecił mu: „Wstań, weź swoje posłanie i chodź!”. I natychmiast człowiek ten wyzdrowiał. Zabrał swoje posłanie i chodził. W tym zaś dniu przypadał szabat. Żydzi więc upomnieli uzdrowionego: „Dziś jest szabat i nie wolno ci nosić swojego posłania”. Lecz on im odparł: „Przecież ten, który mnie uzdrowił, powiedział mi: „Wstań, weź swoje posłanie i chodź!””. Zapytali go więc: „Kim był ten człowiek, który ci powiedział: „Wstań i chodź?”?”. Uzdrowiony jednak nie wiedział, kto to był, ponieważ Jezus oddalił się od zgromadzonego tam tłumu.

Gdy Jezus spotkał go później na terenie świątyni, powiedział do niego: „Spójrz, jesteś całkiem zdrowy. Nie grzesz już więcej, aby cię nie spotkało coś gorszego”. Po odejściu człowiek ten oznajmił Żydom, że to właśnie Jezus go uzdrowił. Z tego powodu, że Jezus uzdrawiał w szabat, Żydzi zaczęli Go prześladować. On jednak im odpowiedział: „Mój Ojciec działa stale, dlatego i Ja działam”. Żydzi więc tym bardziej starali się zabić Jezusa. Nie tylko bowiem łamał szabat, lecz samego Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się w ten sposób równym Bogu.

Ewangelia wg św. Jana 5,1-18 (Uzdrowienie chorego przy sadzawce Betesda)

Wpis w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek aby go powiększyć) 🙂

Uzdrowienie chorego przy sadzawce Betesda, Ewangelia wg św. Jana
Pismo Święte

Cytat ten pochodzi z Pisma Świętego w najnowszym przekładzie z języków oryginalnych, opracowanego przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. W mojej ocenie to wspaniałe tłumaczenie, które z czystym sercem mogę każdemu polecić 🙂 Polecam zwłaszcza wydania kieszonkowe, dzięki którym możesz mieć Słowo Boże zawsze przy sobie 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Piśmie Świętym, z którego pochodzi ten cytat, wejdź tutaj: Pismo Święte.