Ewangelia wg św. Łukasza

//Podatek dla cesarza, Ewangelia wg św. Łukasza

Podatek dla cesarza, Ewangelia wg św. Łukasza

2018-04-26T10:18:16+00:00 26 kwietnia 2018|Categories: Pismo Święte|Tags: , , , , |0 komentarzy
Pismo Święte, Podatek dla cesarza, Ewangelia wg św. Łukasza

Podatek dla cesarza

Śledzili Go więc i nasłali szpiegów. Ci, udając sprawiedliwych, mieli Go złapać za słowo, a potem wydać władzy urzędującego namiestnika. Zapytali Go: „Nauczycielu, wiemy, że to, co mówisz i czego nauczasz, jest słuszne. Nie zważasz na opinię, lecz nauczasz drogi Bożej zgodnie z prawdą. Czy wolno nam płacić podatek cesarzowi, czy nie?”. Lecz On rozpoznał ich podstęp i odparł: „Pokażcie mi denara! Czyją ma podobiznę i napis?”. Odpowiedzieli: „Cesarza”. Wtedy powiedział do nich: „W takim razie oddajcie cesarzowi, co cesarskie, a Bogu to, co boskie”. I nie zdołali Go złapać za słowo w obecności ludu. Zamilkli więc zdumieni Jego odpowiedzią.

Ewangelia wg św. Łukasz 20,20-26 (Podatek dla cesarza)

Wpis w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek aby go powiększyć) 🙂

Podatek dla cesarza, Ewangelia wg św. Łukasza
Pismo Święte, Podatek dla cesarza, Ewangelia wg św. Łukasza

Cytat ten pochodzi z Pisma Świętego w najnowszym przekładzie z języków oryginalnych, opracowanego przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. W mojej ocenie to wspaniałe tłumaczenie, które z czystym sercem mogę każdemu polecić 🙂 Polecam zwłaszcza wydania kieszonkowe, dzięki którym możesz mieć Słowo Boże zawsze przy sobie 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Piśmie Świętym, z którego pochodzi ten cytat, wejdź tutaj: Pismo Święte.

Zostaw komentarz

Muzyka na chwałę Pana!

Chcę się z Wami podzielić playlistą, którą stworzyłem i którą ciągle uaktualniam. Umieszczam na niej moje ulubione pieśni uwielbienia oraz modlitwy, które od jakiegoś czasu nagrywam. Wierzę, że playlista ta może rozpalać w nas Boży ogień, tak byśmy oddali się całkowicie naszemu Ojcu.

Jeżeli chcesz, aby ta playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz wpisy na blogu, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).