Pismo Święte

Paweł naucza w Azji Mniejszej (cz. 3 z 3) – Zazdrość Żydów.

W następny szabat zebrali się prawie wszyscy mieszkańcy miasta, aby słuchać słowa Pańskiego. Kiedy Żydzi zobaczyli te tłumy, ogarnęła ich zazdrość. Dlatego, złorzecząc, sprzeciwiali się temu, co mówił Paweł. Wtedy Paweł i Barnaba powiedzieli stanowczo: „Słowo Boże powinno być głoszone najpierw wam. Ale skoro je odrzucacie, sami uznajecie się za niegodnych życia wiecznego. Dlatego zwracamy się do pogan. Tak bowiem polecił nam Pan:
Ustanowiłem cię światłością narodów,
aby przez ciebie zbawienie dotarło aż po krańce ziemi”.

Kiedy poganie to usłyszeli, ucieszyli się i dziękowali Panu za Jego słowo. Uwierzyli zaś wszyscy, których Bóg powołał do życia wiecznego.

Odtąd słowo Pańskie rozszerzało się po całej tej krainie. A Żydzi podburzyli pobożne i wpływowe kobiety oraz znaczniejszych obywateli w mieście. Wzniecili nienawiść przeciw Pawłowi i Barnabie i wyrzucili ich poza swoje granice. Oni strząsnęli proch z nóg i udali się do Ikonium. A uczniów przepełniała radość i Duch Święty.

Dzieje Apostolskie 13,44-52 (Paweł naucza w Azji Mniejszej (cz. 3 z 3) – Zazdrość Żydów)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu poniżej:

[download-attachment id=”9042″ title=”(Kliknij tutaj, aby pobrać obrazek)”]

Paweł naucza w Azji Mniejszej (cz. 3 z 3) – Zazdrość Żydów; Dzieje Apostolskie (#61)
Pismo Święte

Cytat ten pochodzi z Pisma Świętego w najnowszym przekładzie z języków oryginalnych, opracowanego przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. W mojej ocenie to wspaniałe tłumaczenie, które z czystym sercem mogę każdemu polecić 🙂 Polecam zwłaszcza wydania kieszonkowe, dzięki którym możesz mieć Słowo Boże zawsze przy sobie 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Piśmie Świętym, z którego pochodzi ten cytat, wejdź tutaj: Pismo Święte.

Jeżeli chcesz zakupić dla siebie kieszonkowy egzemplarz tego tłumaczenia Pisma Świętego możesz zrobić to na stronie wydawnictwa Edycja Świętego Pawła  – gorąco cię do tego zachęcam 🙂