Jezus i kobieta złapana na cudzołóstwie, Ewangelia wg św. Jana

Jezus i kobieta złapana na cudzołóstwie.

Jezus natomiast udał się na Górę Oliwną. Rankiem jednak przybył ponownie do świątyni. A gdy cały lud przyszedł do Niego, usiadł i nauczał ich.

Wtedy nauczyciele Pisma i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę złapaną na cudzołóstwie. Postawili ją w środku i powiedzieli do Niego: „Nauczycielu, tę kobietę dopiero co przyłapano na cudzołóstwie. Mojżesz polecił nam w Prawie, aby takie kobiety kamieniować. A jakie jest Twoje zdanie?”. Mówili to wystawiając Go na próbę, aby móc go oskarżyć. Jezus tymczasem pochylił się i pisał palcem na ziemi. A gdy Oni nie przestawali Go dopytywać wstał i rzekł: „Ten z was, który jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”. I znowu się pochylił się i pisał na ziemi. Gdy to usłyszeli, zaczęli po kolei rozchodzić się, poczynając od starszych ludu, tak, że w końcu został tylko On i stojąca pośrodku kobieta. Gdy Jezus wstał, zapytał ją: „Kobieto, gdzie oni są? Nikt Cię nie potępił?”. Ona zaś odparła: „Nikt, Panie”. Wtedy jej oświadczył: „Ja też cię nie potępiam. Idź, lecz odtąd już nie grzesz”.

Ewangelia wg św. Jana 8,1-11 (Jezus i kobieta złapana na cudzołóstwie)

Wpis w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek aby go powiększyć) 🙂

Jezus i kobieta złapana na cudzołóstwie, Ewangelia wg św. Jana
Pismo Święte, Jezus i kobieta złapana na cudzołóstwie, Ewangelia wg św. Jana

Cytat ten pochodzi z Pisma Świętego w najnowszym przekładzie z języków oryginalnych, opracowanego przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. W mojej ocenie to wspaniałe tłumaczenie, które z czystym sercem mogę każdemu polecić 🙂 Polecam zwłaszcza wydania kieszonkowe, dzięki którym możesz mieć Słowo Boże zawsze przy sobie 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Piśmie Świętym, z którego pochodzi ten cytat, wejdź tutaj: Pismo Święte.