Ewangelia wg św. Łukasza

//Dzień w którym objawi się Syn Człowieczy, Ewangelia wg św. Łukasza

Dzień w którym objawi się Syn Człowieczy, Ewangelia wg św. Łukasza

2018-04-01T18:08:03+00:001 kwietnia 2018|Categories: Pismo Święte|Tags: , , , , |
Pismo Święte, Dzień w którym objawi się Syn Człowieczy, Ewangelia wg św. Łukasza

Dzień w którym objawi się Syn Człowieczy

Do uczniów zaś powiedział: „Przyjdą czasy, kiedy będziecie pragnęli zobaczyć choć jeden dzień Syna Człowieczego, ale nie zobaczycie. I będą wam mówili: „Jest tam”, albo: „Jest tutaj”. Nie idźcie tam ani nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca nieba aż po drugi, tak będzie z Synem Człowieczym w Jego dniu. Jednak przedtem musi On wiele wycierpieć i być odrzucony przez to pokolenie. 

I jak było za dni Noego, tak będzie w dniach Syna Człowieczego. Jedli pili, żenili się, wychodziły za mąż, aż do dnia, w którym Noe wszedł do arki. Potem przyszedł potop i wytracił wszystkich.

Podobnie też było za dni Lota:  jedli, pili, kupowali, sprzedawali, sadzili i budowali. A w dniu, w którym Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i wytracił wszystkich. 

Tak samo będzie w dniu, kiedy objawi się Syn Człowieczy. Kto w tym dniu będzie na tarasie, niech nie schodzi do mieszkania, aby zabrać stamtąd swoje rzeczy. Kto będzie na polu, niech również nie wraca. Przypomnijcie sobie żonę Lota. Jeśli ktoś chce zachować swoje życie, straci je; a jeśli ktoś je traci, ocali je. Mówię wam: Tej nocy dwóch będzie na jednym posłaniu: jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony. Dwie kobiety będą mleć razem: jedna będzie zabrana, a druga pozostawiona”. Zapytali Go: „Dokąd, Panie?”. A On odpowiedział: „Gdzie ciało, tam gromadzą się i orły”.

Ewangelia wg św. Łukasza 17,22-37 (Dzień w którym objawi się Syn Człowieczy)

Wpis w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek aby go powiększyć) 🙂

Dzień w którym objawi się Syn Człowieczy, Ewangelia wg św. Łukasza
Pismo Święte, Dzień w którym objawi się Syn Człowieczy, Ewangelia wg św. Łukasza

Cytat ten pochodzi z Pisma Świętego w najnowszym przekładzie z języków oryginalnych, opracowanego przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. W mojej ocenie to wspaniałe tłumaczenie, które z czystym sercem mogę każdemu polecić 🙂 Polecam zwłaszcza wydania kieszonkowe, dzięki którym możesz mieć Słowo Boże zawsze przy sobie 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Piśmie Świętym, z którego pochodzi ten cytat, wejdź tutaj: Pismo Święte.