Dlaczego warto czytać Pismo Święte?

//Dlaczego warto czytać Pismo Święte?

Dlaczego warto czytać Pismo Święte?

2018-05-09T08:54:07+00:009 maja 2018|Categories: Pismo Święte|
Dlaczego warto czytać Pismo Święte?

Dlaczego warto czytać Pismo Święte?

Jakiś czas temu, wspólnie z blogiem https://maluczko.com oraz wieloma innymi blogerami, dzieliłem się swoim świadectwem obcowania z Pismem Świętym. W efekcie tej współpracy powstał krótki film, który możesz zobaczyć tutaj: Wielkopostne wyzwanie #podarujSłowo – krótkie świadectwo o Piśmie Świętym.

A oto treść mojego świadectwa:

W moim życiu Pismo Święte było bardzo ważnym instrumentem, którym posłużył się Bóg, aby mnie przemienić, uwolnić od moich lęków, uwolnić z przekonania, że muszę radzić sobie w życiu sam i że na nikogo nie mogę liczyć. Słowo Boże przemieniło moje serce.

Wierzę, że niezależnie od tego, czy słowa, które znajdziesz w Piśmie Świętym, będą się dla Ciebie jasne i zrozumiałe czy też nie, będą one przemieniać Twoje serce. Będą przybliżać Cię do momentu, w którym poznasz Boga, Jego wolność, radość i spokój. Do momentu, w którym będziesz mógł powtórzyć za św. Pawłem: żyję już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus. Do momentu, w którym poznasz prawdę, a ona uczyni Cię wolnym.To jest wspaniały moment,  którego doświadczyłem i który przemienił moje życie. I który, w pewien, niemożliwy do opisania sposób, przeżywam każdego dnia, wciąż na nowo. 

Obcuj z Pismem Świętym tak często, jak możesz, jak pozwala Ci na to Twoja rzeczywistość. Korzystaj z tego daru, który Bóg nas przeznaczył. Pozwalaj Mu w ten sposób przemieniać Twoje serce.

 Gorąco zachęcam Cię do zapoznania się ze wszystkimi świadectwami i całym dokumentem – wersję PDF znajdziesz tutaj: Po co czytać Pismo Święte?

Dlaczego warto czytać Pismo Święte było częścią akcji #podarujsłowo

Świadectwo w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek aby go powiększyć) 🙂

Dlaczego warto czytać Pismo Święte?