Pismo Święte, Co powinienem czynić aby otrzymać życie wieczne? Ewangelia wg św. Łukasza

Co powinienem czynić aby otrzymać życie wieczne? 

Pewien bogaty dostojnik zapytał Go: „Nauczycielu dobry, co powinienem czynić, aby otrzymać życie wieczne?”. Jezus powiedział do niego: „Dlaczego nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry tylko jeden Bóg. Znasz przykazania: Nie dopuścisz się cudzołóstwa, nie popełnisz morderstwa, nie będziesz  kradł, nie złożysz kłamliwego zeznania, czcij swego ojca i matkę”. On odpowiedział: „Tego wszystkiego przestrzegałem od młodości”. Gdy Jezus to usłyszał, powiedział mu: „Jednego ci jeszcze brakuje: sprzedaj wszystko, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną”. Gdy to usłyszał, zasmucił się, bo był bardzo bogaty.

Jezus, widząc, że się zasmucił, powiedział: „Jak trudno jest wejść do królestwa Bożego tym, którzy mają majątek. Łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego”. Ci, którzy to usłyszeli, pytali: „Któż więc może się zbawić?”. On odpowiedział: „Dla ludzi to niemożliwe, ale dla Boga wszystko jest możliwe”. Wtedy odezwał się Piotr: „My opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą”. On im odpowiedział: „Zapewniam was: Każdy, kto opuści dom, żonę, braci, rodziców albo dzieci ze względu na królestwo Boże, otrzyma znacznie więcej w tym czasie, a w przyszłości życie wieczne”. 

Ewangelia wg św. Łukasz 18,18-30 (Co powinienem czynić aby otrzymać życie wieczne?)

Wpis w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek aby go powiększyć) 🙂

Co powinienem czynić aby otrzymać życie wieczne? Ewangelia wg św. Łukasza
Pismo Święte, Co powinienem czynić aby otrzymać życie wieczne? Ewangelia wg św. Łukasza

Cytat ten pochodzi z Pisma Świętego w najnowszym przekładzie z języków oryginalnych, opracowanego przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. W mojej ocenie to wspaniałe tłumaczenie, które z czystym sercem mogę każdemu polecić 🙂 Polecam zwłaszcza wydania kieszonkowe, dzięki którym możesz mieć Słowo Boże zawsze przy sobie 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Piśmie Świętym, z którego pochodzi ten cytat, wejdź tutaj: Pismo Święte.