Ewangelia wg św. Łukasza

//Co powinienem czynić aby otrzymać życie wieczne? Ewangelia wg św. Łukasza

Co powinienem czynić aby otrzymać życie wieczne? Ewangelia wg św. Łukasza

Pismo Święte, Co powinienem czynić aby otrzymać życie wieczne? Ewangelia wg św. Łukasza

Co powinienem czynić aby otrzymać życie wieczne? 

Pewien bogaty dostojnik zapytał Go: „Nauczycielu dobry, co powinienem czynić, aby otrzymać życie wieczne?”. Jezus powiedział do niego: „Dlaczego nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry tylko jeden Bóg. Znasz przykazania: Nie dopuścisz się cudzołóstwa, nie popełnisz morderstwa, nie będziesz  kradł, nie złożysz kłamliwego zeznania, czcij swego ojca i matkę”. On odpowiedział: „Tego wszystkiego przestrzegałem od młodości”. Gdy Jezus to usłyszał, powiedział mu: „Jednego ci jeszcze brakuje: sprzedaj wszystko, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną”. Gdy to usłyszał, zasmucił się, bo był bardzo bogaty.

Jezus, widząc, że się zasmucił, powiedział: „Jak trudno jest wejść do królestwa Bożego tym, którzy mają majątek. Łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego”. Ci, którzy to usłyszeli, pytali: „Któż więc może się zbawić?”. On odpowiedział: „Dla ludzi to niemożliwe, ale dla Boga wszystko jest możliwe”. Wtedy odezwał się Piotr: „My opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą”. On im odpowiedział: „Zapewniam was: Każdy, kto opuści dom, żonę, braci, rodziców albo dzieci ze względu na królestwo Boże, otrzyma znacznie więcej w tym czasie, a w przyszłości życie wieczne”. 

Ewangelia wg św. Łukasz 18,18-30 (Co powinienem czynić aby otrzymać życie wieczne?)

Wpis w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek aby go powiększyć) 🙂

Co powinienem czynić aby otrzymać życie wieczne? Ewangelia wg św. Łukasza
Pismo Święte, Co powinienem czynić aby otrzymać życie wieczne? Ewangelia wg św. Łukasza

Cytat ten pochodzi z Pisma Świętego w najnowszym przekładzie z języków oryginalnych, opracowanego przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. W mojej ocenie to wspaniałe tłumaczenie, które z czystym sercem mogę każdemu polecić 🙂 Polecam zwłaszcza wydania kieszonkowe, dzięki którym możesz mieć Słowo Boże zawsze przy sobie 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Piśmie Świętym, z którego pochodzi ten cytat, wejdź tutaj: Pismo Święte.