Pismo Święte, Ale nie moja wola, lecz Twoja niech się dzieje (Modlitwa na Górze Oliwnej), Ewangelia wg św. Łukasza

Ale nie moja wola, lecz Twoja niech się dzieje (Modlitwa na Górze Oliwnej).

Potem, zgodnie ze swoim zwyczajem, udał się na Górę Oliwną. Szli z Nim także uczniowie. Gdy był już na miejscu, powiedział do nich: „Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie”. Wtedy oddalił się od nich mniej więcej na odległość rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się: „Ojcze, jeżeli chcesz, zabierz ten kielich ode Mnie. Ale nie moja wola, lecz Twoja niech się dzieje”. Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go. On zaś, tocząc wewnętrzną walkę, jeszcze żarliwiej się modlił. A Jego pot był jak krople krwi spadające na ziemię.

Potem wstał od modlitwy, przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących ze smutku. Wtedy powiedział do nich: „Dlaczego śpicie? Wstańcie, módlcie się, abyście nie ulegli pokusie”.

Ewangelia wg św. Łukasza 22,39-46 (Ale nie moja wola, lecz Twoja niech się dzieje (Modlitwa na Górze Oliwnej))

Wpis w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek aby go powiększyć) 🙂

Ale nie moja wola, lecz Twoja niech się dzieje (Modlitwa na Górze Oliwnej), Ewangelia wg św. Łukasza
Pismo Święte, Ale nie moja wola, lecz Twoja niech się dzieje (Modlitwa na Górze Oliwnej), Ewangelia wg św. Łukasza

Cytat ten pochodzi z Pisma Świętego w najnowszym przekładzie z języków oryginalnych, opracowanego przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. W mojej ocenie to wspaniałe tłumaczenie, które z czystym sercem mogę każdemu polecić 🙂 Polecam zwłaszcza wydania kieszonkowe, dzięki którym możesz mieć Słowo Boże zawsze przy sobie 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Piśmie Świętym, z którego pochodzi ten cytat, wejdź tutaj: Pismo Święte.