Świadectwo #13 – Miłosierny Ojcze, jak wspaniałe jest życie w Twoim świetle! (moje nawrócenie)

Miłosierny Ojcze, jak wspaniałe jest życie w Twoim świetle! Jak wspaniałe jest bycie w Twojej Obecności! Jak wspaniała jest każda chwila, gdy wiem, że jesteś ze mną! I nie oznacza to wcale, że nie wydarzają się niewygody, smutek, ból czy łzy. W Twojej Obecności na te wszystkie ludzkie emocje i doświadczenia jest miejsce. Bo zamiast przynosić ciemność, są narzędziem w Twoich rękach. Są wspaniałymi darami, które uczą mnie każdego dnia, jak jeszcze bardziej Tobie ufać. Jeszcze mocniej powierzać Ci siebie. Jeszcze bardziej rozpuszczać się w Tobie. Więc przynoszą jeszcze więcej światła. Jeszcze więcej oddania. Jeszcze więcej miłości. Jeszcze więcej Ciebie. Więc w Twoim świetle, Przenajświętszy Ojcze, jest miejsce na wszystko. Jest miejsce na każdy przejaw życia. Bo Ty masz moc, by wszystko przemieniać swoją miłością. Ty możesz rozproszyć każdy mrok.

Sprawiedliwy Panie, Ty cudownie przemieniłeś moje życie. Pokazałeś mi, że to, czego kiedyś nauczyłem się o świecie, nie było prawdą. Że stwierdzenie, iż wszystko przychodzi i odchodzi, i trwa tylko przez chwilę, nie było prawdziwe. Że wiara w to, iż jesteśmy sami, tu na świecie, przychodzimy z zimnej nicości, i w tą samą nicość odchodzimy, było błędem. Że przekonanie, iż sami jesteśmy w stanie osiągnąć to, o czym naprawdę marzymy, było iluzją. Bo Ty trwasz na wieki wieków, bez początku i końca. Bo my zostaliśmy przez Ciebie stworzeni na Twój obraz i podobieństwo. I tylko w Tobie możemy odnaleźć spokój, który przekracza to wszystko, co kiedykolwiek znaliśmy. Ty jesteś przyczyną i źródłem radości, która nie przemija. A Twoja Obecność przynosi ukojenie, które przez całe życie szukamy.

Więc, miłosierny Ojcze, dzięki Ci składam, za każdy mój oddech, w którym mogę wychwalać Twoje miłosierdzie. Dziękuję za każdą chwilę, którą, tu na ziemi, mogę spędzić, wielbiąc mojego Stwórcę. Dziękuję za to wszystko, czym mnie doświadczyłeś, doświadczasz i będziesz doświadczał, i co sprawia, że wzrastam w pokorze i oddaniu Temu, do Którego należę. A gdy wypełni się mój czas tu na ziemi, z radością, w Twojej łasce, odejdę tam, gdzie poznam Cię tak, jak od początku czasu, Ty mnie znasz.

Amen.

Świadectwo #13 (Miłosierny Ojcze, jak wspaniałe jest życie w Twoim świetle!) zostało zapisane 7 grudnia 2016r.

ps. Przeczytaj Jezus światłością świata

Świadectwo #10 – Szczęście polega bardziej na dawaniu niż na braniu (moje nawrócenie)

Wpis w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek aby go powiększyć) 🙂

Świadectwo #13 – Miłosierny Ojcze, jak wspaniałe jest życie w Twoim świetle! (moje nawrócenie)