Modlitwa uwielbienia – Sprawiedliwy Boże! Chcę Cię uwielbiać każdym oddechem!

Sprawiedliwy Boże! Stworzycielu życia, którym, w swojej dobroci, nas obdarowałeś! Chcę Cię uwielbiać każdym oddechem! Chcę wyrażać swą wdzięczność, za wspaniały świat, który dla nas stworzyłeś. Za Twój pokój, którym chcesz obdarzyć wszystkie Twoje dzieci. Za Twoją miłość, której nic nie może stanąć na drodze. Za to, że, gdy zrezygnujemy z patrzenia na Twoje stworzenie swoimi oczami, pozwalasz nam widzieć świat tak, jak Ty go widzisz. Gdy rezygnujemy z własnych osądów, wypełniasz nas swoim miłosierdziem. Gdy rezygnujemy z własnych poglądów, wypełniasz nas swoim poznaniem. Gdy rezygnujemy z tego, by kontrolować, Ty wypełniasz nas spokojem, w którym pojmujemy, że życie nie potrzebuje kontroli. Że nie jest przeciwko nam. Że jest wspaniałym darem, dzięki któremu możemy Ciebie poznać tak, jak Ty nas znasz.

Błogosławiony Ojcze, wypełnij nasze serca pokorą, by choć na chwilę zapomnieć o wszystkich naszych „osiągnięciach” i „porażkach”, o wszystkim co posiadamy i tym co utraciliśmy, o spełnionych i niespełnionych marzeniach, i oddać się w Twoje ręce całkowicie. Daj nam odwagę, by, choć na parę chwil, u Twoich stóp złożyć nasze życie. By stać się jak małe dzieci w ramionach kochanego Ojca. Które niczego nie potrzebują, niczego nie oczekują, za niczym nie tęsknią. Po prostu są. Wtulone w Tego, którego miłują. Któremu ufają. Któremu powierzają wszystko.

Miłosierny Ojcze, spraw, abyśmy wypełnieni Twoim Duchem, z każdym oddechem wołali: „Abba! Ojcze!”. Prowadź nas tam, gdzie chcesz, abyśmy byli. Wypełniaj nas słowami, które mają być powiedziane. Wypełniaj nas sobą tak, byś został już tylko Ty.

Amen.

Modlitwa uwielbienia (Sprawiedliwy Boże! Chcę Cię uwielbiać każdym oddechem!) została zapisana 2 listopada 2016r.

Modlitwa uwielbienia - Sprawiedliwy Boże! Chcę Cię uwielbiać każdym oddechem!