Modlitwa oddania – Miłosierny Ojcze, tak nas skrusz, abyśmy już w tej chwili byli gotowi  prawdziwie powierzyć Ci swoje życie.

Jak niezmierzona jest Twoja dobroć Ojcze! Jak wielka jest Twoja sprawiedliwość! Jak nieskończona jest Twoja miłość! Ty każdego z nas prowadzisz do siebie prostą drogą. W której każde kolejne doświadczenie przybliża nas do chwili, gdy będziesz dla nas już tylko Ty. Każda sekunda, gdy jesteśmy pogrążeni w cierpieniu, samotności, bólu, czy rozgoryczeniu, prowadzi nas do odkrycia, że w Tobie mamy wszystko. Że sami nigdy nie znajdziemy ukojenia. Że dla człowieka to nie możliwe. Ale nie dla Ciebie. Dla Ciebie wszystko jest możliwe. Ty w ułamku sekundy możesz odmienić nasze życie. Ty w jednej chwili możesz uzdrowić nas ze śmierci. Możesz wlać w nas swój spokój. Przynieść wieczne ukojenie.

Ale nigdy nie przychodzisz nieproszony. Cierpliwie czekasz, aż to, czego doświadczamy w świecie, otworzy nas na Twoje dary. Aż bolesne doświadczenia, które w swojej dobroci, przed nami stawiasz, nauczą nas pokory. Skruszą naszą dumę. Przyniosą refleksję, że im bardziej sami się staramy, tym dalej jesteśmy od spełnienia. Im więcej osiągamy, więcej posiadamy, tym bardziej tęsknimy za tym, czego sami zdobyć nie możemy. I gdy cierpienie nam przeznaczone dokona się, jesteśmy gotowi. Poznajemy, że wszystko prowadziło nas do Ciebie. Że każda sekunda przeszłego życia, przygotowywała nas do tej świętej chwili, w której Tobie oddajemy wszystko. W której chcemy należeć do Ciebie. W której z radością wołamy, że jesteśmy niczym, bez Ciebie. Że Ty jesteś naszym życiem. Rodzimy się ponownie. Tak jak przepowiedział Twój Syn, Jezus Chrystus. Na zawsze zjednoczeni z Tobą. Na zawsze dla Ciebie.

Miłosierny Ojcze, tak nas skrusz, abyśmy już w tej chwili, w tej sekundzie, byli gotowi z radością prawdziwie powierzyć Ci swoje życie. Byśmy zaufali Ci w 100%. Byśmy dla świata umarli. I w Tobie narodzili się ponownie. By nie było już dwóch. Ale na zawsze Jeden, Ten Który Jest.

Amen.

Modlitwa oddania (Miłosierny Ojcze, tak nas skrusz, abyśmy już w tej chwili byli gotowi  prawdziwie powierzyć Ci swoje życie) została zapisana 18 listopada 2016r.

PS.

Wówczas Jezus oznajmił: „Uroczyście zapewniam cię: Żaden człowiek nie może zobaczyć królestwa Bożego, jeżeli się nie narodzi na nowo”. Na to odparł Nikodem: „Czy jest możliwe, aby człowiek, który jest starcem, narodził się powtórnie? To przecież niemożliwe, aby znalazł się jeszcze raz w łonie swej matki, a następnie się narodził”. Jezus mu odrzekł: „Uroczyście zapewniam cię: Jeśli ktoś nie narodzi się z wody i z Ducha nie może wejść do królestwa Bożego. Co urodziło się z ciała, pozostaje cielesne, natomiast co zrodziło się z Ducha, jest duchowe. Nie dziw się, że ci oznajmiłem: Trzeba, abyście narodzili się na nowo. Wiatr wieje, gdzie chce, i nie wiesz, skąd przychodzi ani dokąd zmierza, słyszysz tylko jego szum. Tak samo jest z każdym, który zrodził się z Ducha”.

Ewangelia wg św. Jana 3,3-8

Modlitwa oddania - Miłosierny Ojcze, tak nas skrusz, abyśmy już w tej chwili byli gotowi prawdziwie powierzyć Ci swoje życie.

Ta modlitwa w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek, aby go powiększyć) 🙂

Modlitwa oddania - Miłosierny Ojcze, tak nas skrusz, abyśmy już w tej chwili byli gotowi prawdziwie powierzyć Ci swoje życie.