Modlitwa o odwagę

//Modlitwa o odwagę by odpowiedzieć na zaproszenie naszego Ojca

Modlitwa o odwagę by odpowiedzieć na zaproszenie naszego Ojca

Modlitwa o odwagę by odpowiedzieć na zaproszenie naszego Ojca

Błogosławiony Ojcze, Ty wlałeś w nasze serca swoją miłość. Ty, w swoim miłosierdziu, każdego z nas, stworzyłeś na swój obraz. W każdym z nas zawarłeś swoje doskonałe odbicie. I dałeś nam wolną wolę, byśmy mogli podjąć decyzję czy, w tym odbiciu, chcemy widzieć siebie czy Ciebie. Czy chcemy cieszyć się swoimi sukcesami i osiągnięciami, czy raczej oddać to wszystko w Twoje ręce, by zapomnieć o sobie. I w swojej niewysłowionej dobroci, cierpliwie na nas czekasz. Zawsze gotowy odpowiedzieć na wezwanie Twojego dziecka. Gotowy uleczyć z tego wszystkiego, co zdawało się oddzielać nas od Ciebie. Gotów przebaczyć wszelki grzech. Gotów wlać w serca Twoich sług pełnię łask. I przyjąć do swojego królestwa, zgodnie z obietnicą Twojego umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa.

A to, czego chcesz, od nas, w zamian, to naszej miłości. Naszego oddania. Porzucenia nas samych wraz ze wszystkim co sprawiało, że jesteśmy „specjalni”, że jesteśmy „wyjątkowi”, że jesteśmy „lepsi” niż pozostali. Chcesz, byśmy zobaczyli Twój obraz we wszystkim stworzeniu. Żebyśmy uznali, że w Twoich oczach, nie ma między nami różnicy. I zaufali Twojemu miłosierdziu całkowicie. Oddali swoje życie Tobie. Poddali się Twojej woli. Z ufnością przyjęli to, co dla nas przygotowałeś.

I w tej chwili, wszechmogący Ojcze, prosimy byś wlał w nas odwagę, by odpowiedzieć na to zaproszenie. Byśmy pełni wiary oddali w Twe ręce nasze życie. Byśmy radośnie wołali: Abba! Ojcze! Chcemy, byś był w nas już tylko Ty! Na wieki wieków.

Amen.

Modlitwa o odwagę by odpowiedzieć na zaproszenie naszego Ojca została zapisana 17 listopada 2016r.

PS. Zobacz Nowe istnienie i działanie, Chwała która nadejdzie, Miłość Boga, List św. Pawła do Rzymian 🙂

Modlitwa o odwagę by odpowiedzieć na zaproszenie naszego Ojca

Ta modlitwa w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek, aby go powiększyć) 🙂

Modlitwa o odwagę by odpowiedzieć na zaproszenie naszego Ojca