Modlitwa – Miłosierny Ojcze, w tej chwili chcę być jak dziecko, które ufa Tobie bezgranicznie. 

Sprawiedliwy Panie, Ty chcesz nas uzdrowić z wszystkich naszych chorób. Ty chcesz uwolnić nas od śmierci. Przez przenajświętszą ofiarę Twojego Syna, Jezusa Chrystusa, bramy do skarbca Twoich darów są szeroko otwarte. I czeka w nim na nas spokój, który przekracza wszelkie zrozumienie. Radość, która się nie kończy. Miłość, która obejmuje wszystkich, jak życiodajny deszcz. Życie, które trwa wiecznie. I te wszystkie wspaniałe dary są dla nas dostępne tu i teraz. W tej chwili jesteś gotowy wlać w nas swojego Ducha, który pomoże nam uwierzyć. Który wypełni nasze serca pokorą, by, właśnie teraz, wybrać Ciebie. By pokornie złożyć u Twych stóp wszystkie nasze obawy i lęki. Wszystkie przekonania i poglądy. Całą naszą wiedzę. Wszystko to, co zdaje się nas przekonywać, że nie możemy Ci w pełni zaufać. Wszystko to, co przekonuje nas, że nie jesteśmy jeszcze gotowi. Wszystko to, co przekonuje nas, że nie wiemy jak oddać Ci się całkowicie. Pokornie składamy to u Twych stóp, by spocząć w Twoich ramionach jak dziecko, które znajduje ukojenie przy ukochanym Ojcu. Które nic nie musi robić. Które wie, że to wszystko co będzie mu potrzebne, zostanie zapewnione. Nie wie jak i nie wie gdzie, ale nie ma w nim cienia wątpliwości, bo ufa bezgranicznie swojemu Tacie. Bo wybiera Jego opiekę, nad życie, w którym to ono decyduje. I dlatego w tym momencie, tu i teraz, odpoczywa w pokoju. Tu i teraz wypełnione jest miłością swojego Ojca. Tu i teraz odczuwa radość, której żadne słowa nie są w stanie wyrazić.

Miłosierny Ojcze, w tej chwili chcę być jak to dziecko. Od teraz, do końca czasu, wybieram to, co Ty dla mnie przygotowałeś. W Twoje ręce powierzam moje życie. W Twojej woli od teraz chcę żyć. Tak, by każdy mój dzień, wypełniony być modlitwą uwielbiającą Twą nieskończoną dobroć. By każdy mój gest był świadectwem tego, że jesteś żywy wśród nas. By nie było już mnie, lecz byś był we mnie tylko Ty. By nie było już dwóch, lecz na zawsze Jeden. Ten, Który Jest.

Amen.

Modlitwa (Miłosierny Ojcze, w tej chwili chcę być jak dziecko, które ufa Tobie bezgranicznie) została zapisana 6 grudnia 2016r.

PS. Zobacz Błogosławieństwo dzieci, Ewangelia wg św. Marka 🙂

Modlitwa - Miłosierny Ojcze, w tej chwili chcę być jak dziecko, które ufa Tobie bezgranicznie

Ta modlitwa w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek, aby go powiększyć) 🙂

Modlitwa - Miłosierny Ojcze, w tej chwili chcę być jak dziecko, które ufa Tobie bezgranicznie