Modlitwa – Miłosierny Ojcze spraw, byśmy w Twoje ręce złożyli wszystkie nasze rozterki.

Miłosierny Ojcze, Ty znasz wszystkie nasze myśli i pragnienia. Przed Tobą nie mamy tajemnic. Ty znasz wszystkie nasze rozterki. Ty wiesz, jakie boje toczymy w naszych głowach każdego dnia. Jak często, zagubieni w tym świecie, naszych oczekiwaniach, pragnieniach, wątpliwościach, obawach, wołamy o pomoc. Prosimy o wsparcie. Prosimy o odpowiedź. Prosimy o radę. Lecz chcemy jej na „swoich” zasadach. Chcemy, abyś pomógł nam „lepiej” żyć w tym świecie. Chcemy Twojej pomocy, by osiągać to, co my chcemy. Chcemy odpowiedzi na nasze modlitwy. Chcemy być lepszą wersją siebie. A Ty, w każdej chwili, jesteś gotowy dać nam odpowiedź, która uciszy wszystkie pytania: zadane i te, które dopiero będą zadane. Jesteś gotowy uzdrowić nas z całego lęku, wszystkich wątpliwości. Jesteś gotowy dać nam życie, które nie kończy się śmiercią. O ile tylko będziemy gotowi usłyszeć Twoje wezwanie. O ile będziemy w stanie zostawić to wszystko, co do tej pory zdążyliśmy się dowiedzieć. O ile w Twoje ręce złożymy siebie i swoje życie.

Miłosierny Ojcze, spraw byśmy już teraz, w Twoje ręce, złożyli wszystkie nasze rozterki, dylematy, wątpliwości. Byśmy, ufni w Twą nieskończoną moc, zawołali: „Jezu, Ty się tym zajmij!”. Byśmy, powierzając Twojemu umiłowanemu Synowi wszystkie nasze ziemskie troski, wolni, radośni, spokojni, zaśpiewali hymn ku Twojej chwale. I jeżeli nie jesteśmy w stanie zrobić tego na zawsze, zróbmy to, w Twojej łasce, teraz, na kolejne 5 minut. Poświęćmy je na wielbienie Twojej chwały, zawierzając swoje życie Twojemu miłosierdziu. Pozwólmy, by ta krótka chwila, odmieniła nasze życie. By pokazała Twoja wielką moc. I dodała nam siły, by wkrótce, z radością, oddać Ci wszystko, bez żadnych wątpliwości.

Amen.

Modlitwa (Miłosierny Ojcze spraw, byśmy w Twoje ręce złożyli wszystkie nasze rozterki) została zapisana 24 listopada 2016r.

PS. Zobacz Hymn o Chrystusie – pośredniku w dziele stworzenia i zbawienia, List św. Pawła do Kolosan 🙂

Modlitwa - Miłosierny Ojcze spraw, byśmy w Twoje ręce złożyli wszystkie nasze rozterki.

Ta modlitwa w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek, aby go powiększyć) 🙂

Modlitwa - Miłosierny Ojcze spraw, byśmy w Twoje ręce złożyli wszystkie nasze rozterki.