Modlitwa dziękczynna – Dziękuję Ci miłosierny Ojcze za wspaniałe dary które dla nas przygotowałeś!

Co masz, czegoś nie otrzymał? Jeśli więc otrzymałeś, to dlaczego przechwalasz się, jakbyś nie otrzymał?

Pierwszy list św. Pawła do Koryntian 4,7

Błogosławiony Ojcze, dzięki Twojej dobroci wszystko może być nasze: „i świat, i życie, i śmierć, i teraźniejszość, i przyszłość” (1 Kor 3,22). Ty, w swoim miłosierdziu nie chcesz niczego zostawić dla siebie. Dlatego wysłałeś swego umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa. Jego doskonała ofiara, otworzyła nam szeroko wrota do skarbca Twoich darów. W Nim możemy doświadczać Twojej łaski. On jest naszą drogą, i prawdą, i życiem. On uzdrawia nas z samych siebie. Otwiera nasze oczy na to, co Ty chcesz nam ofiarować. Na to, że gdy wybierzemy, by pełnić Twoją wolę, wszystko będzie nasze. Mimo, że zostawimy wszystko to, co sami zgromadziliśmy, że oddamy samych siebie w Twoje ręce, to niczego brakować nam nie będzie. Bo wraz z Tobą, wraz z Twoją Obecnością, stanie się dla nas jasne, czym jest dziedzictwo Twoich synów. A nie mogą się z nim równać żadne skarby tego świata.

Dziękuję Ci miłosierny Ojcze za te wspaniałe dary, które dla nas przygotowałeś. Za Twoją szczodrość bez końca. I za cierpliwość w znoszeniu tego, że my ciągle wątpimy. Że nie możemy, że nie chcemy, zaufać Ci w pełni. Że chcemy sami decydować. Że chcemy kontrolować. Że chcemy wiedzieć. Że nie chcemy zostawić siebie. Że tak bardzo cenimy ten świat i jego dary. Że tak bardzo cenimy siebie.

Błogosławiony Ojcze, daj nam mądrość, by właściwie ocenić wartość tego, co dla nas przygotowałeś. Daj odwagę, aby, wbrew temu co wydaje się rozsądne, zaufać ciszy, w której do nas przemawiasz. By zaufać naszym sercom, które chcą tylko dla Ciebie bić. W których, może jeszcze nieśmiało, płomień ogień Ducha, którego do nas posłałeś. Usuń z nas wątpliwości, tak, abyśmy wybrali Twoje światło. I żyli już tylko dla Ciebie.

Amen.

Modlitwa dziękczynna (Dziękuję Ci miłosierny Ojcze za wspaniałe dary które dla nas przygotowałeś!) została zapisana 9 listopada 2016r.

Modlitwa dziękczynna - Dziękuję Ci miłosierny Ojcze za wspaniałe dary które dla nas przygotowałeś!