Chmura niewiedzy (Autor nieznany)

//Zjednoczenie z Bogiem w prawdzie i w głębi ducha, Chmura niewiedzy (Autor nieznany)

Zjednoczenie z Bogiem w prawdzie i w głębi ducha, Chmura niewiedzy (Autor nieznany)

2018-02-10T07:29:36+00:0010 lutego 2018|Categories: Cytaty mistyków|Tags: , , , , , |
Zjednoczenie z Bogiem w prawdzie i w głębi ducha, Chmura niewiedzy (Autor nieznany)

Zjednoczenie z Bogiem w prawdzie i w głębi ducha

Wiesz dobrze, że Bóg jest czystym duchem. Ten przeto, kto chce się z Nim zjednoczyć, musi to czynić w prawdzie i w głębi ducha, bez żadnych cielesnych wyobrażeń. To prawda, że Bóg wszystko wie i żadne sprawy cielesne ani duchowe nie mogą się przed nim ukryć. Ale ponieważ jest duchem, to, co jest ukryte w głębokościach ducha, jest Mu bardziej jasne niż to, co ma w sobie domieszkę materii. To, co jest cielesne jest z natury odleglejsze od Niego niż to, co jest z ducha. Przeto, dopóki nasze pragnienie ma w sobie domieszkę cielesności (a tak jest, gdy czynimy wysiłki jednocześnie naszego umysłu i naszego ciała i gdy napinamy jedno i drugie), jesteśmy oddaleni od Boga bardziej niż gdy nasze pragnienie wyrażało się z większą pobożnością i żarliwością w umiarkowaniu, czystości i głębokości ducha.

Chmura niewiedzy (nieznany Autor), Rozdział 47 – Naucza w nim roztropności wymaganej, aby dzieło to wykonywać w czystości serca i ukazuje, że pragnienie swoje należy Bogu okazywać w pewien określony sposób, człowiekowi zaś w sposób zupełnie przeciwny (Zjednoczenie z Bogiem w prawdzie i w głębi ducha)

Zjednoczenie z Bogiem w prawdzie i w głębi ducha, Chmura niewiedzy (Autor nieznany)

Powyższy cytat pochodzi z książki „Chmura niewiedzy” napisanego przez nieznanego Autora. Jeżeli twoje serce poruszyły słowa które przed chwilą przeczytałaś/eś, to wierzę mocno, że w „Chmurze niewiedzy” znajdziesz dużo więcej takich pięknych fragmentów. Mimo, że może nie jest to łatwa pozycja i nie dla wszystkich jest przeznaczona, to w piękny a zarazem precyzyjny sposób kieruje tych, którzy są na to gotowi, do całkowitego powierzenia swojego życia Bogu. I poznania prawdy, która uczyni ich wolnymi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej książce wejdź tutaj: Chmura niewiedzy