W chwilach bezsilności uciekam, jak dziecko, do serca Jezusa; św. Faustyna Kowalska

W chwilach bezsilności uciekam, jak dziecko, do serca Jezusa.

Kiedy widzę, że ciężkość przechodzi siły moje, nie myślę o tym i nie rozbieram ani się zagłębiam, ale uciekam jak dziecko do serca Jezusa i jedno słowo Mu tylko mówię: Ty wszystko możesz. I milczę, bo wiem, że Jezus sam wkroczy w sprawę tę, a ja, zamiast się dręczyć, czas ten obracam na miłowanie Go. 

Św. Siostra Faustyna Kowalska ZMBM, „Dzienniczek”, p. 1033 (W chwilach bezsilności uciekam, jak dziecko, do serca Jezusa)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

W chwilach bezsilności uciekam, jak dziecko, do serca Jezusa; św. Faustyna Kowalska
Dzienniczek, św. Faustyna Kowalska

Powyższy cytat pochodzi z dzieła pt. „Dzienniczek – Miłosierdzie w duszy mojej”, którego autorką jest św. s. Faustyna Kowalska. To arcydzieło literatury mistycznej, które jako jedno z nielicznych, powstało w naszym ojczystym języku. Jest to ważne o tyle, że mamy dostęp do wspaniałych objawień i słów Jezusa skierowanych do św. Faustyny i nas wszystkich, bez zniekształceń wynikających z tłumaczenia. Jestem pod wielkim wrażeniem Dzienniczka, to książka, która może zmieniać, i zmienia, życia tych którzy się w nim zanurzą. A więc zanurzmy się w Bożym miłosierdziu wraz z siostrą Faustyną 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Dzieniczek – Miłosierdzie w duszy mojej

Jeśli chcesz nabyć tą książkę możesz to zrobić tutaj: Wydawnictwo Misericordia