Uczyń serce moje zdolne do kochania Ciebie, św. Faustyna Kowalska

Uczyń serce moje zdolne do kochania Ciebie.

W pewnej chwili nagle ujrzałam Pana Jezusa w majestacie wielkim, który mi powiedział te słowa: Córko Moja, jeżeli chcesz, stworzę w tej chwili nowy świat piękniejszy od tego, a resztę dni w nim przeżyjesz. 

Odpowiedziałam: Nie chcę żadnych światów, ja pragnę Ciebie, Jezu, pragnę Cię kochać taką miłością jaką Ty mnie kochasz, o jedno cię błagam: uczyń serce moje zdolne do kochania Ciebie. Dziwi mnie to bardzo, Jezu mój, że dajesz mi takie pytanie, bo i cóż mi po tych światach, chociażbyś mi dał ich tysiąc, cóż mi po nich? Ty wiesz, Jezu, dobrze, że serce moje kona z tęsknoty za Tobą: wszystko, co jest poza Tobą, niczym jest dla mnie.

W tej chwili nic już nie widziałam, ale jakaś moc ogarnęła duszę moją i dziwny ogień zapalił się w sercu moim, i weszłam jakoby w rodzaj konania za Nim. Wtem usłyszałam te słowa: Z żadną duszą nie łącze się tak ściśle i w ten sposób, jak z tobą, a to dla głębokiej pokory i ognistej miłości, jaką masz ku Mnie.

Św. Siostra Faustyna Kowalska ZMBM, „Dzienniczek”, p. 587 (Uczyń serce moje zdolne do kochania Ciebie)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Uczyń serce moje zdolne do kochania Ciebie, św. Faustyna Kowalska
Dzienniczek, św. Faustyna Kowalska

Powyższy cytat pochodzi z dzieła pt. „Dzienniczek – Miłosierdzie w duszy mojej”, którego autorką jest św. s. Faustyna Kowalska. To arcydzieło literatury mistycznej, które jako jedno z nielicznych, powstało w naszym ojczystym języku. Jest to ważne o tyle, że mamy dostęp do wspaniałych objawień i słów Jezusa skierowanych do św. Faustyny i nas wszystkich, bez zniekształceń wynikających z tłumaczenia. Jestem pod wielkim wrażeniem Dzienniczka, to książka, która może zmieniać, i zmienia, życia tych którzy się w nim zanurzą. A więc zanurzmy się w Bożym miłosierdziu wraz z siostrą Faustyną 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Dzieniczek – Miłosierdzie w duszy mojej