papież Franciszek

//Poznać Jezusa, papież Franciszek

Poznać Jezusa, papież Franciszek

Poznać Jezusa, papież Franciszek

Poznać Jezusa

Aby poznać Jezusa, trzeba otworzyć troje drzwi

Pierwsze drzwi to modlitwa do Jezusa. Pamiętajcie, że dociekania bez modlitwy na nic się nie zdadzą. Aby lepiej poznać Jezusa, trzeba się do Niego modlić. Wielcy teologowie uprawiają teologię na kolanach. Trzeba modlić się do Jezusa i wówczas, studiując i modląc się, można trochę się do Niego zbliżyć … . Bez modlitwy nigdy nie poznamy Jezusa. Nigdy, przenigdy!

Drugie drzwi to oddanie czci Jezusowi. Nie wystarczy modlitwa, bo konieczna jest również radość celebracji. Trzeba oddawać cześć Jezusowi w sakramentach, ponieważ to przez nie On daje nam życie, siły, pokarm, pocieszenie, przymierze i powierza misję. Bez sprawowania sakramentów nie dojdziemy do poznania Jezusa. Celebracja jest właściwa Kościołowi.

Trzecie drzwi to naśladowanie Jezusa. Należy wziąć Ewangelię, by dowiedzieć się co robił, jakie było Jego życie, co nam mówił, czego uczył, i starać się Go naśladować. (…)

Możemy dzisiaj, w ciągu dnia zastanowić się, w jaki sposób przechodzimy w życiu przez drzwi modlitwy. Czy jest to modlitwa serca, czy tylko jak papuga klepiemy pacierz? Jak wygląda nasza modlitwa serca? Jak wygląda celebracja chrześcijańska w moim życiu? Jak staram się naśladować w nim Jezusa? Co mam zrobić, by Go naśladować? Nie pamiętasz? A dlaczego nigdy nieotwierana księga Ewangelii pokryła się kurzem? Weź Ewangelię, a kiedy ją otworzysz, dowiesz się, jak naśladować Jezusa! Warto poczytać o tych trojgu drzwi w naszym życiu.

papież Franciszek, „Bóg szuka nas na marginesie”, r. 23 (Poznać Jezusa)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Poznać Jezusa, papież Franciszek
Bóg szuka nas na marginesie, Poznać Jezusa, papież Franciszek

Powyższy cytat pochodzi z książki pt. „Bóg szuka nas na marginesie – Słowa z Domu Świętej Marty”, która jest zapisem homilii wygłaszanych codziennie przez papieża Franciszka, podczas Mszy Świętych celebrowanych w Domu Świętej Marty (pozycja ta obejmuje okres od 31 marca 2014 roku do 26 czerwca 2015). „Papież Franciszek mówi o wierze, która nie jest zadaniem do wykonania, o radości, która może być udziałem każdego z nas i nadziei, która nigdy nie zawodzi” – fragment z okładki książkiJeżeli więc zainteresuje cię któryś z cytatów pochodzących z tej książki, gorąco zachęcam cię do jej zakupu – jestem przekonany, że warto wsłuchiwać się w słowa proroka naszych czasów, jakim jest dla wielu (w tym dla mnie) papież Franciszek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Bóg szuka nas na marginesie