Odpoczywać w pokoju i miłości dzieci bożych, św. Elżbieta od Trójcy Świętej

Odpoczywać w pokoju i miłości dzieci Bożych

To jest to, co z mego życia czyni – zwierzam się pani – antycypowane niebo: wierzyć, że Istota, która nazywa się Miłością, mieszka w nas w każdej chwili dnia i nocy i żąda od nas, abyśmy żyli z Nim w społeczności i równocześnie [wszystko] przyjmowali tak, jakby to bezpośrednio pochodziło od Niego, zarówno każda radość, jak i boleść. To podnosi duszę ponad to, co przemija, ponad to, co niszczy, i pozwala odpoczywać w pokoju i w miłości dzieci Bożych.

Św. Elżbieta od Trójcy Świętej, Pisma wszystkie – Listy z Karmelu (t.2), l. 334 (Odpoczywać w pokoju i miłości dzieci Bożych)

Wpis w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek aby go powiększyć) 🙂

Odpoczywać w pokoju i miłości dzieci Bożych, św. Elżbieta od Trójcy Świętej
Listy z Karmelu, Odpoczywać w pokoju i miłości dzieci Bożych, św. Elżbieta od Trójcy Świętej

Powyższy cytat pochodzi z pięknych listów napisanych przez św. Elżbietę od Trójcy Świętej. Listy te powstały podczas ostatnich lat życia, które św. Elżbieta spędziła w zakonie Karmelitanek Bosych. Znaleźć je możesz w drugim tomie dzieł zebranych tej świętej, która nosi nazwę „Listy z Karmelu”. Nie ukrywam, że jestem zauroczony wspaniałym świadectwem wiary i miłości, które odnajduje w listach św. Elżbiety. Więc jeżeli powyższy cytat poruszył twoje serce, po więcej zapraszam do „Listów z Karmelu”🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Listy z Karmelu