Największą chwałę oddajesz Mi, kiedy się poddajesz woli Mojej; św. Faustyna Kowalska

Największą chwałę oddajesz Mi, kiedy się poddajesz woli Mojej.

Dziś po Komunii Świętej, powiedział mi Pan: Córko Moja, rozkoszą jest łączyć się z tobą; największą chwałę oddajesz Mi, kiedy się poddajesz woli Mojej, a na siebie ściągasz przez to morze błogosławieństwa. Nie miałbym w Tobie szczególniejszego upodobania, gdybyś nie żyła wolą Moją.

O słodki mój Gościu, dla Ciebie jestem gotowa na wszystkie ofiary, jednak Ty wiesz, że jestem słabością samą, ale z Tobą wszystko mogę. O Jezu mój, błagam Cię, bądź ze mną na każdy moment.

Św. Siostra Faustyna Kowalska ZMBM, „Dzienniczek”, p. 954 (Największą chwałę oddajesz Mi, kiedy się poddajesz woli Mojej)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Największą chwałę oddajesz Mi, kiedy się poddajesz woli Mojej; św. Faustyna Kowalska
Dzienniczek, św. Faustyna Kowalska

Powyższy cytat pochodzi z dzieła pt. „Dzienniczek – Miłosierdzie w duszy mojej”, którego autorką jest św. s. Faustyna Kowalska. To arcydzieło literatury mistycznej, które jako jedno z nielicznych, powstało w naszym ojczystym języku. Jest to ważne o tyle, że mamy dostęp do wspaniałych objawień i słów Jezusa skierowanych do św. Faustyny i nas wszystkich, bez zniekształceń wynikających z tłumaczenia. Jestem pod wielkim wrażeniem Dzienniczka, to książka, która może zmieniać, i zmienia, życia tych którzy się w nim zanurzą. A więc zanurzmy się w Bożym miłosierdziu wraz z siostrą Faustyną 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Dzieniczek – Miłosierdzie w duszy mojej

Jeśli chcesz nabyć tą książkę możesz to zrobić tutaj: Wydawnictwo Misericordia