Modlitwa - Boże wiekuisty rządź mną według odwiecznych planów swoich, św. Faustyna Kowalska

Modlitwa – Boże wiekuisty rządź mną według odwiecznych planów swoich.

Boże wiekuisty, Dobroci sama, w miłosierdziu niepojęty przez żaden umysł ani ludzki, ani anielski, wspomóż mnie, dziecię słabe, bym mogła spełniać wolę Twoją świętą, jako mi ją dajesz poznać. Niczego nie pragnę, jak tylko spełnienia Boskich życzeń. Oto masz Panie, duszę i ciało moje, umysł i wolę moją, serce i wszystką miłość moją i rządź mną według odwiecznych planów swoich.

Św. Siostra Faustyna Kowalska ZMBM, „Dzienniczek”, p. 492 (Modlitwa – Boże wiekuisty rządź mną według odwiecznych planów swoich)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Modlitwa - Boże wiekuisty rządź mną według odwiecznych planów swoich, św. Faustyna Kowalska
Dzienniczek, św. Faustyna Kowalska

Powyższy cytat pochodzi z dzieła pt. „Dzienniczek – Miłosierdzie w duszy mojej”, którego autorką jest św. s. Faustyna Kowalska. To arcydzieło literatury mistycznej, które jako jedno z nielicznych, powstało w naszym ojczystym języku. Jest to ważne o tyle, że mamy dostęp do wspaniałych objawień i słów Jezusa skierowanych do św. Faustyny i nas wszystkich, bez zniekształceń wynikających z tłumaczenia. Jestem pod wielkim wrażeniem Dzienniczka, to książka, która może zmieniać, i zmienia, życia tych którzy się w nim zanurzą. A więc zanurzmy się w Bożym miłosierdziu wraz z siostrą Faustyną 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Dzieniczek – Miłosierdzie w duszy mojej