Miłość nie polega na słowach ani na uczuciach ale na czynie, św. Faustyna Kowalska

Miłość nie polega na słowach ani na uczuciach ale na czynie.

Pan Bóg daje łaski dwoma sposobami: przez natchnienia i oświecenia. Jeżeli prosimy o łaskę, Bóg  ją da, ale chciejmy ją przyjąć; ale aby ją przyjąć, trzeba zaparcia. Miłość nie polega na słowach ani na uczuciach, ale na czynie. Jest to akt woli, jest to dar, czyli darowanie; rozum, wolę, serce – te trzy władze musimy ćwiczyć w czasie modlitwy. Zmartwychwstanę w Jezusie, ale muszę wpierw w Nim żyć. Jeżeli nie rozłączę się z krzyżem, wtenczas okaże się we mnie Ewangelia.

Wszystkie moje niedostatki wypełnia Jezus we mnie – Jego łaska, która działa nieustannie. Trójca  Święta udziela mi swego życia w obfitości przez dar Ducha Świętego. Trzy Boskie Osoby we mnie mieszkają.

Bóg, jeżeli kocha, to całym sobą, całą mocą swej istoty. Jeżeli mnie tak Bóg ukochał, cóż ja na to – ja, oblubienica Jego?

Św. Siostra Faustyna Kowalska ZMBM, „Dzienniczek”, p. 392 (Miłość nie polega na słowach ani na uczuciach ale na czynie)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Miłość nie polega na słowach ani na uczuciach ale na czynie, św. Faustyna Kowalska
Dzienniczek

Powyższy cytat pochodzi z dzieła pt. „Dzienniczek – Miłosierdzie w duszy mojej”, którego autorką jest św. s. Faustyna Kowalska. To arcydzieło literatury mistycznej, które jako jedno z nielicznych, powstało w naszym ojczystym języku. Jest to ważne o tyle, że mamy dostęp do wspaniałych objawień i słów Jezusa skierowanych do św. Faustyny i nas wszystkich, bez zniekształceń wynikających z tłumaczenia. Jestem pod wielkim wrażeniem Dzienniczka, to książka, która może zmieniać, i zmienia, życia tych którzy się w nim zanurzą. A więc zanurzmy się w Bożym miłosierdziu wraz z siostrą Faustyną 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Dzieniczek – Miłosierdzie w duszy mojej

Ps. Jeżeli chcesz otrzymać ode mnie za darmo egzemplarz Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej, napisz wiadomość na adres, który znajdziesz na tej stronie z tematem Jezu_ufam_Tobie. Pierwsza osoba, która to uczyni, może się spodziewać przesyłki z książką 🙂