ks. Dolindo Ruotolo

//ks. Dolindo Ruotolo, Akt oddania przeciw niepokojom i zmartwieniom, Jezu Ty się tym zajmij

ks. Dolindo Ruotolo, Akt oddania przeciw niepokojom i zmartwieniom, Jezu Ty się tym zajmij

 ks. Dolindo Ruotolo, Akt oddania (przeciw niepokojom i zmartwieniom), Jezu Ty się tym zajmij

ks. Dolindo Ruotolo, Akt oddania przeciw niepokojom i zmartwieniom, Jezu Ty się tym zajmij

„Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie Mi troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, że każdy akt prawdziwego, ślepego i całkowitego oddania się Mnie rozwiązuje trudne sytuacje.

Oddanie się Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, abym podążał za wami. Oddanie się oznacza zamianę niepokoju na modlitwę. Oddanie się oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i poddanie się Mnie, bo tylko dzięki Mnie poczujecie się jak dziecko uśpione w objęciach matki, gdy pozwolicie, abym mógł przenieść was na drugi brzeg.

Mnie oddajcie to co wami wstrząsa, co was boli bezgranicznie – te wasze wątpliwości, wasze przemyślenia, wasze niepokoje i chęć powzięcia odpowiednich kroków za wszelką cenę, aby zapobiec temu co was trapi. Czegóż nie dokonuję, gdy dusza, tak w potrzebach duchowych jak i materialnych, zwraca się do Mnie, patrzy na Mnie mówiąc: „TY SIĘ TYM ZAJMIJ”, a przy tym zamyka oczy i uspokaja się!

Dostajecie niewiele łask, kiedy się męczycie i dręczycie, aby je otrzymać. Otrzymujecie ich bardzo dużo, kiedy wasza modlitwa jest pełnym oddaniem się Mnie. W cierpieniu prosicie, żebym oddalił je od was, ale w taki sposób, jak wy sobie tego życzycie… Zwracacie się do Mnie, ale chcecie, bym to ja dostosował się do waszych planów. Nie bądźcie jak chorzy, którzy proszą lekarza o kurację, ale sami mu ją podpowiadają.

Nie postępujcie tak, lecz módlcie się, jak was nauczyłem w modlitwie „Ojcze nasz”: „Święć się imię Twoje” – to znaczy: bądź uwielbiony w tej mojej potrzebie; „Przyjdź Królestwo Twoje” – to znaczy: niech wszystko przyczynia się do chwały Królestwa Twojego w nas i na świecie; „Bądź wola Twoja” – to znaczy: Ty decyduj. Ja wkroczę z całą Moją wszechmocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje.

Czy widzisz, że nieszczęścia następują jedne po drugich, że sytuacja wciąż się pogarsza, zamiast się poprawiać? Nie przejmuj się – zamknij oczy i powiedz Mi z ufnością: „Bądź wola Twoja, TY SIĘ TYM ZAJMIJ”. Powiadam ci, że się zatroszczę, że interweniuję jak lekarz, a nawet uczynię cud, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dostrzegasz, że stan chorego się pogarsza? Nie przerażaj się, ale zamknij oczy i powiedz: „TY SIĘ TYM ZAJMIJ”. Zapewniam cię, że się o ciebie zatroszczę.

Sprzeczne z oddaniem się Mnie jest zamartwianie się, niepokój, chęć rozmyślania o konsekwencjach zdarzenia. Przypomina to zamieszanie spowodowane przez dzieci, które domagają się, aby mama troszczyła się o ich potrzeby, a jednocześnie wszystko chcą zrobić samodzielnie, utrudniając swymi pomysłami i kaprysami jej pracę. Zamknijcie oczy i pozwólcie się ponieść nurtowi Mojej Łaski; zamknijcie oczy i pozwólcie Mi działać; zamknijcie i nie myślcie o chwili obecnej, także odwróćcie myśli od przyszłości jako od pokusy.

Oddajcie się Mnie, uwierzcie w Moją dobroć, a przysięgam wam na Moją Miłość, że kiedy z taką ufnością powiecie: „TY SIĘ TYM ZAJMIJ”, Ja w pełni wezmę to na siebie, pocieszę was, wyzwolę i poprowadzę. A gdy zmuszony jestem poprowadzić was drogą odmienną od tej, jaką widzielibyście dla siebie, wówczas pouczam was, noszę w Moich ramionach, bo nie istnieje skuteczniejsze lekarstwo niż interwencja Mojej Miłości. Jednak troszczę się tylko wtedy, kiedy zamkniecie oczy.

Jesteście bezsenni, wszystko chcecie oceniać, wszystkiego dociec, o wszystkim myśleć, i w ten sposób zawierzacie siłom ludzkim, albo jeszcze gorzej – ludziom, pokładając ufność w ich interwencji. A to właśnie stoi na przeszkodzie Moim słowom i Moim zamiarom.

O! Jak bardzo pragnę tego waszego całkowitego oddania się Mnie, abym mógł was obdarować, i jakże smucę się widząc, że jesteście niespokojni! Szatan do tego właśnie zmierza: aby was podburzyć, by oddzielić was ode Mnie i od Mojego działania i rzucić na pastwę ludzkich poczynań. Przeto ufajcie tylko Mnie, spocznijcie we Mnie, oddajcie Mi się we wszystkim. Czynię cuda proporcjonalnie do waszego pełnego oddania się Mnie, a nie waszego zaufania do siebie samych. Wylewam na was skarby łask, kiedy znajdujecie się w całkowitym ubóstwie!

Jeżeli macie swoje zasoby, nawet niewielkie, lub staracie się je posiąść, pozostajecie w naturalnym obszarze, a zatem podążacie za naturalnym biegiem rzeczy, który jest często zakłócany przez szatana. Żaden człowiek rozumujący i rozważający tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów, nawet spośród Świętych.

Na sposób Boski działa ten, kto odda się Bogu. Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczyma duszy: „Jezu Ty się tym zajmij!”. I odwróć swoją uwagę w inną stronę, bo dociekliwość twego umysłu utrudnia ci dostrzeżenie zła. Zawierzaj Mi często, nie skupiając uwagi na samym sobie. Czyń tak we wszystkich swoich potrzebach. Czyńcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, nieustanne i ciche cuda. To wam poprzysięgam na Moją miłość. Zapewniam was, że Ja się o was zatroszczę.

Módlcie się zawsze z tą gotowością do oddania się Mnie, a zawsze będziecie odczuwać wielki pokój ducha i osiągać znaczne korzyści, również wtedy, gdy udzielam wam łaski ofiary, zadośćuczynienia i miłości, która nakłada na was cierpienie.

Wydaje ci się to niemożliwe? A zatem zamknij oczy i powiedz całą swoją duszą: „Jezu Ty się tym zajmij”. Nie lękaj się, ja się zatroszczę. A ty błogosławić będziesz Imię Moje, nie dbając o siebie samego. Inne twoje modlitwy nie mają takiej wagi, jak ten akt pełnego ufności oddania się Mnie – zapamiętaj to sobie dobrze. Nie ma skuteczniejszej „nowenny” od tej: „Och Jezu, oddaję się Tobie, troszcz się o mnie Ty”.

ks. Dolindo Ruotolo, z „Nazwałem się Dolino, to znaczy boleść”, Akt oddania przeciw niepokojom i zmartwieniom[źródło: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/10/06/pomodl-sie-z-nami-modlitwa-ks-dolindo-ruotolo-jezu-ty-sie-tym-zajmij/]

24 komentarze

 1. Rafał
  Danusia Listopad 18, 2017 w 10:12 am - Odpowiedz

  Proszę o modlitwę w intencji znalezienia dobrego , wartościowego Mężczyzny z którym założe szczęśliwa Rodzinę .
  Amen
  Bóg zapłać

  • Rafał
   Rafał Listopad 18, 2017 w 6:24 pm - Odpowiedz

   Modlę się w tej intencji.

   Z Panem Bogiem
   Rafał

 2. Rafał
  Anna Listopad 19, 2017 w 7:13 am - Odpowiedz

  Jeśli mogę prosić o modlitwe jestem w terapii („zły dotyk z dziecinstwa” i rodzina z zaburzeniami). Trudno mi na nowo zaufać Jezusowi. Długo zgadzał się na moje cierpienia. ANIA

  • Rafał
   Rafał Listopad 19, 2017 w 7:24 am - Odpowiedz

   Modlę się o Pani uzdrowienie.

   Z Panem Bogiem
   Rafał

 3. Rafał
  Monika Listopad 19, 2017 w 3:18 pm - Odpowiedz

  Moj syn czesto choruje prosze o modlitwę

  • Rafał
   Rafał Listopad 19, 2017 w 5:23 pm - Odpowiedz

   Modlę sie o zdrowie dla Twojego syna.

   Z Panem Bogiem
   Rafal

 4. Rafał
  Mariusz Listopad 19, 2017 w 9:27 pm - Odpowiedz

  Proszę o modlitwę za Tomka.

  • Rafał
   Rafał Listopad 20, 2017 w 7:35 am - Odpowiedz

   Modlę się w tej intencji.

   Z Panem Bogiem
   Rafał

 5. Rafał
  Anna Listopad 21, 2017 w 5:15 am - Odpowiedz

  Moja córka walczy z anoreksja. Proszę o modlitwy.

  • Rafał
   Rafał Listopad 21, 2017 w 7:37 am - Odpowiedz

   Otaczam modlitwą Pani córkę.

   Z Panem Bogiem
   Rafał

 6. Rafał
  Basia Listopad 21, 2017 w 9:56 pm - Odpowiedz

  Za rodzine o wiare nadzieje i milosc w bardzo trudnej sytuacji i przed rozprawa. Oraz o nawrocenie Tomka. Prosze o modlitwe

  • Rafał
   Rafał Listopad 22, 2017 w 7:57 am - Odpowiedz

   Modlę się w tej intencji

   Z Panem Bogiem
   Rafał

 7. Rafał
  Agnieszka Listopad 23, 2017 w 12:02 am - Odpowiedz

  Proszę o modlitwę za całą moją rodzinę, o szacunek i miłość oraz o to bym odnalazła szczęście i sens życia.
  Dziękuję …

  • Rafał
   Rafał Listopad 23, 2017 w 7:26 am - Odpowiedz

   Modlę się w tej intencji. Niech Pan z mocą odmieni Pani życie.

   Z Panem Bogiem
   Rafał

 8. Rafał
  Ewa Listopad 24, 2017 w 1:47 am - Odpowiedz

  Proszę o modlitwę w mojej trudnej sprawie rozwodowej Mąż zdradza mnie cierpię bardzo z tego powodu Daj proszę Boże mu łaskę opamiętania chwilami tracę już siły Proszę żeby już się to skończyło aby mnie nie ranił Zniszczył i podeptał nasza wspaniała rodzine dorobek całego naszego życia

  • Rafał
   Rafał Listopad 24, 2017 w 6:03 am - Odpowiedz

   Modlę się w tej intencji. Niech dobry Ojciec przyniesie spokój i ukojenie do Pani życia.

   Z Panem Bogiem
   Rafał

 9. Rafał
  Ewa Listopad 24, 2017 w 1:52 am - Odpowiedz

  Proszę o łaskę zdrowia dla Macieja cierpi na chorobę nowotworowa od jutra ma chemię Proszę tez o sile dla jego rodziny by nie ulegali tak wielkiej rozpaczy Bądź wola Twoja Panie Jezu

  • Rafał
   Rafał Listopad 24, 2017 w 6:04 am - Odpowiedz

   Modlę się w tej intencji.

   Z Panem Bogiem
   Rafał

 10. Rafał
  Monika Listopad 27, 2017 w 8:33 pm - Odpowiedz

  Za cierpliwosc, zrozumienie w moim zyciu, budowę nowej szczęśliwej rodziny z Panem Bogiem w sercu każdego z nas.Za znalezienie odpowiedniej drogi i za zdrowie dla kazdego członka mojej rodziny. Prosze o modlitwę

  • Rafał
   Rafał Listopad 27, 2017 w 9:04 pm - Odpowiedz

   Modlę się w tych intencjach.

   Z Panem Bogiem
   Rafał

 11. Rafał
  Alis Listopad 29, 2017 w 8:19 pm - Odpowiedz

  Mój syn jest uzależniony od alkoholu.proszę o modlitwę – również o jego nawrócenie

  • Rafał
   Rafał Listopad 30, 2017 w 5:38 am - Odpowiedz

   Modlę się w tej intencji

   Z Panem Bogiem
   Rafał

 12. Rafał
  Malgorzara Grudzień 28, 2017 w 10:25 pm - Odpowiedz

  Za wyjscie z dlugow, poprawe sytuacji finansowej I wytrwalosc w powrocie do glebokiej wiary

  • Rafał
   Rafał Grudzień 29, 2017 w 12:42 am - Odpowiedz

   Modlę się w tej intencji

   Z Panem Bogiem
   Rafał

Zostaw komentarz