Jak cudowną i wzniosłą rzeczą jest miłość Boga! Chmura niewiedzy (Autor nieznany)

Jak cudowną i wzniosłą rzeczą jest miłość Boga! 

Jak cudowną i wzniosłą rzeczą jest miłość Boga! Nie istnieje żaden język tak doskonały, by można było w nim wyrazić choćby najmniejszą cząstkę tego uczucia tylko drogą możliwych przypuszczeń i supozycji. Jak bardzo ono przekracza umysł ludzki! A przecież to do niej czynię aluzję, gdy mówię o miłowaniu Boga miłością czystą, o miłowaniu Go dla Niego samego, a nie dla Jego dóbr. Nie mówię – co byłoby już dobrze powiedziane – by miłować Go ze względu na Jego dobra, a nieporównywalnie więcej dla Niego samego. 

Jeżeli mam szerzej wytłumaczyć, w jaki sposób pojmuję doskonałość i zasługę tej miłości adorującej, oto co powiem: gdy dusza zostaje dotknięta w swej woli przez odczuwalną obecność Boga, takiego jakim jest On sam w sobie, gdy jednocześnie umysł jej zostaje oświecony przez czysty płomień tej Światłości, którą jest Bóg i w sposób który daje jej poznać i kosztować jak bardzo On jest sam w sobie godny miłości, w tym momencie traci ona świadomość Jego dobrodziejstw i Jego dobra w stosunku do siebie, aby widzieć i odczuwać jako jedyny motyw miłowania Boga, samego tylko Boga.

Chmura niewiedzy (nieznany Autor), List o modlitwie, p. 5 (Jak cudowną i wzniosłą rzeczą jest miłość Boga!)

Wpis w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek aby go powiększyć) 🙂

Jak cudowną i wzniosłą rzeczą jest miłość Boga! Chmura niewiedzy (Autor nieznany)
Jak cudowną i wzniosłą rzeczą jest miłość Boga! Chmura niewiedzy (Autor nieznany)

Powyższy cytat pochodzi z książki „Chmura niewiedzy” napisanego przez nieznanego Autora. Jeżeli twoje serce poruszyły słowa które przed chwilą przeczytałaś/eś, to wierzę mocno, że w „Chmurze niewiedzy” znajdziesz dużo więcej takich pięknych fragmentów. Mimo, że może nie jest to łatwa pozycja i nie dla wszystkich jest przeznaczona, to w piękny a zarazem precyzyjny sposób kieruje tych, którzy są na to gotowi, do całkowitego powierzenia swojego życia Bogu. I poznania prawdy, która uczyni ich wolnymi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej książce wejdź tutaj: Chmura niewiedzy