Mistrzowskie rekolekcje z Eckhartem

//Tishner. Mistrzowskie rekolekcje z Eckhartem
Tishner. Mistrzowskie rekolekcje z Eckhartem2017-12-28T07:52:12+00:00
Tishner. Mistrzowskie rekolekcje z Eckhartem.

„Mistrzowskie rekolekcje z Eckhartem” to owoc pewnej rozmowy z ks. Józefem Tischnerem, którą prowadziliśmy ponad dwadzieścia lat temu w redakcji „Tygodnika”. Jej tematem była mistyka nadreńska. Tischner już od dawna zaczytywał się w pismach Mistrza Eckharta – bardzo ważnych dla jego życia wewnętrznego. Wyraźnie też dostrzegał w nich antidotum na rozwijającą się na naszych oczach „wyobraźnię schorowaną, [która] religii postać bierze na się”.

Z wstępu Janusza Poniewierskiego

Tygodnik Powszechny jest jedyną gazetą „papierową”, do której, w tym momencie, zaglądam. I w sumie jestem tym zadziwiony, bo w zasadzie do funkcjonowania wystarcza mi to, co mogę zdobyć w Internecie. A jednak zdecydowałem się na prenumeratę tradycyjną Tygodnika i nie żałuję. I bardzo cenię sobie wysoki poziom dziennikarstwa, jaki tam znajduję, otwartość i odwagę w podejmowaniu trudnych tematów, oraz bliskie memu sercu pojmowanie nauki Jezusa Chrystusa, którym przesiąknięty jest Tygodnik.

A wisienką na torcie są takie dodatki, jak powyższy (które prenumeratorzy dostają w „pakiecie” :-)). Wspaniała rozmowa ks. Józefa Tishnera z Januszem Poniewierskim, przeprowadzona zaledwie kilka miesięcy przed zdiagnozowaniem u Księdza Profesora nieuleczalnej choroby, zakończonej jego śmiercią. To wyjątkowe rekolekcje wielkopostne poruszające w nowy (dla mnie) i odważny sposób takie tematy jak: czynienie dobra, wolność, wiara czy nadzieja. Jest to bardzo treściwa i wartościowa rozmowa, którą warto mieć w swojej biblioteczce.

Dlatego zdecydowanie polecam prenumeratę Tygodnika Powszechnego. Jeżeli jesteś tym zainteresowany/a prenumeratę możesz zamówić tutaj.

Lista wszystkich wpisów na blogu, pochodzących z książeczki „Mistrzowskie rekolekcje z Eckhartem”:

Jeżeli chcesz nabyć tylko polecane rekolekcje możesz to zrobić tutaj.

Muzyka na chwałę Pana!

Chcę się z Wami podzielić playlistą, którą stworzyłem i którą ciągle uaktualniam. Umieszczam na niej moje ulubione pieśni uwielbienia oraz modlitwy, które od jakiegoś czasu nagrywam. Wierzę, że playlista ta może rozpalać w nas Boży ogień, tak byśmy oddali się całkowicie naszemu Ojcu.

Jeżeli chcesz, aby ta playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz wpisy na blogu, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).

Kolejny dzień kończy się :-)
Może więc dobrym pomysłem będzie w tej chwili modlitwa, która pomoże uwielbić Boga, i podziękować Mu za wszystko, co w ciągu tego dnia dla nas przygotował ...

 

Jeżeli uważasz, że to dobry pomysł kliknij w poniższy link
Modlitwa na koniec dnia
close-link