Katechizm Kościoła Katolickiego

//Katechizm Kościoła Katolickiego
Katechizm Kościoła Katolickiego2017-12-28T07:47:41+00:00
Katechizm Kościoła Katolickiego

Gdy Bóg objawił mi swoją chwałę, rozpalił również we mnie miłość do Kościoła Katolickiego. Jako ateista, którym byłem przez większość swojego życia, nie miałem z  Kościołem istotnego kontaktu. Raczej unikałem jak ognia wszelkich uroczystości kościelnych. Dlatego, by zrozumieć czym jest Kościół, jaka jest jego wiara, na czym polega nauka katolicka sięgnąłem po Katechizm Kościoła Katolickiego. Książka ta, krok po kroku pokazywała mi piękno religii katolickiej.

Sama książka jest bardzo pokaźna (ok. 700 stron) więc sporo czasu zajęło mi zapoznanie się z jej treścią. I przyznam szczerze, że nie wszystko z tego, co w Katechizmie jest zawarte, zrozumiałem. Jestem chyba zbyt prostym człowiekiem na niektóre teologiczne sformułowania 🙂 Ale wiem, że była to bardzo ważna dla mnie pozycja.

Lista wszystkich wpisów na blogu, pochodzących z Katechizmu Kościoła Katolickiego:

Katechizm Kościoła Katolickiego dostępny jest w internecie w formie PDF. Jeżeli chcesz nabyć go w formie papierowej możesz to zrobić tutaj.

Muzyka na chwałę Pana!

Chcę się z Wami podzielić playlistą, którą stworzyłem i którą ciągle uaktualniam. Umieszczam na niej moje ulubione pieśni uwielbienia oraz modlitwy, które od jakiegoś czasu nagrywam. Wierzę, że playlista ta może rozpalać w nas Boży ogień, tak byśmy oddali się całkowicie naszemu Ojcu.

Jeżeli chcesz, aby ta playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz wpisy na blogu, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).

Kolejny dzień kończy się :-)
Może więc dobrym pomysłem będzie w tej chwili modlitwa, która pomoże uwielbić Boga, i podziękować Mu za wszystko, co w ciągu tego dnia dla nas przygotował ...

 

Jeżeli uważasz, że to dobry pomysł kliknij w poniższy link
Modlitwa na koniec dnia
close-link