Dzienniczek św. s. Faustyny Kowalskiej ZMBM

Dzienniczek św. Siostry Faustyny Kowalskiej należy do pereł literatury mistycznej, tłumaczony jest na wiele języków, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wiernych i teologów. Słowa w nim zapisane „jawią się jako szczególna Ewangelia miłosierdzia Bożego napisana w perspektywie XX wieku” – powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II.

W chwili obecnej (maj 2017) dopiero poznaje Dzienniczek i nie przeczytałem go jeszcze w całości. Ale tyle ile zdążyłem już poznać, wypełnia mnie pewnością, że jest to dzieło niezwykłe. Napisane przez prostą, pokorną osobę, której słowa, wypełnione Bożą mocą, mogą zmienić nasze życie. To książka cała przesiąknięta Bożym miłosierdziem. I jestem przekonany, że wielu pomoże w odkryciu, że naprawdę nic nie może nas oddzielić od Bożego miłosierdzia, objawionego w Jezusie Chrystusie.

Lista wszystkich wpisów na blogu, pochodzących z Dzienniczka:

Dzienniczek udostępniany jest za darmo w internecie przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Link do strony na której możesz przeglądać książkę on-line jest tutaj. Jeżeli chcesz nabyć ją w postaci papierowej możesz to zrobić tutaj.

Dla osób zabieganych, nie mających czasu lub/i możliwości na czytanie 🙂 polecam gorącą wersję audiobook’ową. Słowa zapisane w Dzienniczku czytają Anna Dymna oraz Krzysztof Globisz. Muzyka została skomponowana przez Wojciecha Kilara. Audiobooka możesz nabyć w sklepie wydawcy: http://misericordia.faustyna.pl/ – link bezpośredni do tego produktu znajdziesz tutaj.